Whatsapp Hattımız
Telefon
Çalışma Saatlerimiz
09:00 - 23:50
0252 613 2200

Çocuklu Aileler Nasıl Villa Kiralamalıdır?

Çocuklu Aileler Nasıl Villa Kiralamalıdır?

Çocuklu Aileler Nasıl Villa Kiralamalıdır?

Çocuklu Aileler Nasıl Villa Kiralamalıdır?

2020 tatil planları, pandeminin yarattığı değişimle her zamankinden daha izole olmayı beraberinde getirdi. Tekne kiralama, karavanla seyahat etme, kamp yapma ve villa kiralama gibi birçok alternatif bu yılın tatil anlayışında ilk sıralarda yer aldı. Ailece yapılan tatillerde artış görülürken sosyal mesafe kurallarına uymak ve izole bir hayat tarzına alışmak tatile çıkacaklar için de başlıca davranışlardan biri oldu. 2020 yaz sezonunda villa kiralama seçeneği de bu anlayışla yoğun talep gördü. Özellikle Fethiye,Seydikemer,Bodrum,Marmaris,Datça,Köyceğiz,Ortaca,DalamanKaş, Kalkan gibi Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin lokasyonları başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yaz rotası villa kiralamak isteyenlerin taleplerini alıyor. Bu sene sizin de villa kiralama seçeneği aklınızdaysa ve özellikle de çocuklu bir aileyseniz birkaç önemli madde ile villa kiralarken nelere dikkat etmeniz gerektiğinin altını çizmek gerekir. Çocuklu tatil her zaman titiz davranmayı beraberinde getirdiği için villa kiralarken de gözden kaçırmamanız gereken bazı maddeler var. Gelin çocuklu aileler için kısaca villa kiralarken dikkat edilecek o maddeleri keşfedelim

 

Villa Kiralarken Havuz Derinliğini Öğrenin

Tatile çıkmaya karar verdiniz, villa kiralamak istiyorsunuz ve istediğiniz tip villayı da buldunuz. Bu noktada kiraladığınız villanın çocuk havuzuna sahip olup olmadığına ve ayrıca yetişkin havuzun derinliğinin ne kadar olduğuna dair bilgi sahibi olmalısınız. Eğer kiraladığınız villa çocuk havuzuna sahip değilse yetişkin havuzu olan villada çocuğunuzun havuz kenarında olduğu zamanlar daha dikkatli olmanızı gerektirecektir. Eğer çocuk havuzu sizin için önemli bir kriterse seçeneğinizi çocuk havuzlu villalar olarak filtreleyebilirsiniz. Böylece ailenin her bireyi için çok daha rahat bir tatil organize edebilirsiniz.

 

Villa İçerisindeki Merdivenlere ve Terasa Dikkat Edin

Pek çok villa içerisinde merdiven barındırması nedeniyle çocuklu aileler için dikkat edilecek bir husus. Çocuk korumalı merdivenlere sahip birçok villa bulabileceğiniz gibi seçtiğiniz villada böyle bir sistem bulunmuyorsa siz de ufak tefek önlemler alabilirsiniz. Villalarda muhteşem manzaralara tanık olduğunuz teraslar için de dikkatli olmanızda fayda var.

Villanın Bulunduğu Çevreye Hakim Olun

Doğa ile iç içe tatil hemen herkesin hayalidir. İlk kez villa kiralıyor ya da daha önce bilmediğiniz bir bölgede villa kiralıyorsanız tatile gitmeden önce kiraladığınız villanın çevresini keşfedin. Villa kiralamayı yaptığınız turizm acentesine bölge ile ilgili detaylı bilgiler alabilir ve internetten (bloglar, haritalar…) üzerinden de bilgi alabilirsiniz. Ormanlık bir alana yakın olan ya da denizin hemen yanında olan bir villa kiraladıysanız çocuğunuz için en ufak güvenlik açığı bırakmamış olursunuz. Ayrıca güneş çarpması ya da beklenmedik acil durumlar için en yakın sağlık merkezlerinin yerini de mutlaka öğrenin.

 

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.