Whatsapp Hattımız
Telefon
Çalışma Saatlerimiz
09:00 - 23:50
0252 613 2200

Kiralama Sözleşmesi

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

İş bu sözleşme kapsamında faaliyet merkezi Akarca Mahallesi Adnan Menderes bulvarı No:253/D 48.300 Fethiye Muğla adresinde bulunan Sadi Taşkın oto galeri,Konaklama ve seyahat acentesi hizmetleri tarafından kurulmuş,bundan sonra villasayfam.com olarak anılacaktır.
Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Villa/Apartın kiralama tarihlerini seçtikten sonra sizden gerekli iletişim ve fatura bilgileri alarak ön kiralama işlemi yapar. Ön kiralamadan sonra sizden kiralama bedelinin % 20 sini kaparo ödemesi olarak almaktadır. Kaparo, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği taktirde villa/apart adınıza rezerve edilir. Ödemeniz gereken kaparo tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kaparo 1 (bir) iş günü içinde Havale veya EFT ödeme yapılmalıdır. Kaparonun teslim alındığından en geç 1 (bir) iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın kiralama onayı gönderilecektir. Bu onay belgesinin içerisinde toplam ücret, alınan kaparo ve hangi tarihlerde Villa/Apartın adınıza kira edildiği ve yatırmış olduğunuz kaparonun günü saati bildirilmektedir. Kaparonun yatırılmaması durumunda villasayfam.com, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan sonra veya Villa/Apart tesliminde villa/apart sahibinin banka hesabına yatırmak / elden vermek şartı ile resmileşir.

Villa/Apart a girişte ilgili kişiye veya ev sahibine depozito ödemesi yapılmalıdır. Villadan çıkışta ev sahibi ya da ilgili kişi tarafından yapılacak kontrolde eğer bir hasar varsa, villasayfam.com hasar ücretini müşteriden talep etme hakkı saklıdır. Villa / Apart da hasar yok ise depozito iade edilecektir.
Villa/Apart a giriş saatleri 16:00 (Temizlik sebebi ile),Villa,apart ve evden çıkış saatleri ise kesinlikle saat 10:00’a kadardır. Bu saat dilimleri, müşterinin ev sahibinin onayını alması ile evin müsait olma durumuna bağlı olarak değiştirebilir.
Villa/Aparta mevcut bulunan ve mal sahipleri tarafından yaptırılmış olan olası deprem, yangın, su baskını, doğal afet vs. her türlü sigorta, evde konaklayan misafirleri kapsamamaktadır. Evde konaklayan misafirlerin hayat, sağlık ve hırsızlık sigortaları gibi kişisel sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir.
Villa/Aparta belirtilen kişiler haricinde ekstra kişilerin konaklaması yasaktır. Evin tanımında belirtilen maksimum kişi sayısından fazla kişinin konakladığı tespit edilirse, ev sahibinin / ilgili kişinin bu kişileri evden çıkarma ya da ek ücret isteme hakkı bulunmaktadır.
Değerli Müşterilerimiz; Şirketimiz tarafından onaylanmak üzere EFT, Havale Kredi Kartı imkanlarımızdan yararlanarak yatırmış olduğunuz kaparolarınız, rezervasyonunuz onaylandıktan sonra şirketimiz tarafından iade edilmez. Çünkü villasayfam.com hesabına yatırılan her rezervasyonun kaparosu; rezervasyonu tamamlandığı için Maliye Bakanlığının vergilendirme dilimi usulünce faturası kesildiğinden geri iade edilmez.

Müşteri tarafından iptal edilen rezervasyonlar giriş tarihinden en az 45 gün önce villasayfam.com a bildirilmesi gerekmektedir. Bildirilmediği takdirde villasayfam.com kalan tutarı aşağıdaki gibi tahsil etme yoluna gider;
31-45 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %35'i tahsil edilir ve kaparo iade edilmez.
30-15 gün önce yapılan iptallerde kalan ücretin %50’si tahsil edilir ve kaparo iade edilmez.
14- 0 gün arası yapılan iptallerde kalan ücretin %100’ü tahsil edilir ve kaparo iade edilmez.
Müşteri eve girdikten sonra herhangi bir sebepten evden ayrılırsa kesinlikle ücret iadesi yapılmaz.

 

Rezervasyon İptali Villa Sahibi ya da villasayfam.com tarafından herhangi bir sebep doğrultusunda iptal edilir ise; Firmamız sözleşmenizde yer alan tarihlere uygun ya da yakın olacak şekilde sizlere rezervasyon yaptırmış olduğunuz villa kategorisinde ve bütçesinde başka bir villa önerebilir. İsteğiniz doğrultusunda yatırmış olduğunuz kaparonun tamamını iade etmekle yükümlüdür.

KİRALAMA KOŞULLARI VE SÖZLEŞMENİN AKTEDİLMESİ 
Ziyaretçi sözleşmeyi okuduğunu, anladığını, haklarının ve yükümlülüklerinin bilincinde olduğunu kabul eder. 
Ziyaretçi, sözleşme ile kararlaştırılan edimler arasında hiçbir oransızlık bulunmadığını ve karşılıklı edimlerin işin niteliğine uygun olduğunu, sözleşme konusuna giren işlemler kapsamında herhangi bir tecrübesizliklerinin bulunmadığını kabul ederler. 
Ziyaretçi, sözleşme kapsamında yer alan işlemlerin kendi menfaatine uygun olduğu konusunda tam bir kanaate vardığını ve tüm şartlara kendi özgür iradesi ile, hiçbir güçlük veya sıkıntı içinde olmadan, düşünerek, isteyerek ve bilerek uyacağını kabul eder. 
Villasayfam.com Kiralama ve Ziyaretçi, sözleşmenin hükümlerinin haksız şart sayılabilecek bir özellik taşımadığını, menfaatler dengesi bakımından bir haksızlık olmadığını kabul eder. 
İşbu sözleşme hükümleri tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar hakkında yönetmelik hükümleri uyarınca herhangi bir haksız şart içermemektedir. Hükümler dürüstlük ve iyi niyet kuralına aykırılık teşkil etmemekte olup tüketicinin korunması mevzuatına uygun olarak hazırlanmıştır.

 
İşbu sözleşme hükümleri 6098 sayılı borçlar kanunu hükümleri de dikkate alınarak hazırlanmıştır. Borçlar kanununun 21. maddesinde öngörülen bağlayıcılık ve içerik denetimi ziyaretçi tarafından yapılmıştır. İşbu sözleşme hükümlerinden hiçbiri iş bu sözleşmenin niteliğine ve işin özelliğine yabancı (şaşırtıcı şartlar) nitelik taşımaz. İşbu sözleşme hükümleri açık ve anlaşılır bir şekilde yazılmış olup birden çok anlamı ifade etmemektedir. 

 

FİRMAMIZIN  SORUMLULUKLARI ;

Web sitemizden rezervasyon yaptığı tarihten itibaren yazlık eve girişe kadar bu rezervasyon;ile ilgili tüm işlemler firmamızın sorumluluğundadır. 
Konutta olabilecek aksaklıkları (elektrik arızası, su arızası,internet arızası,havuz motorları arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını yaptırır. Fakat yaz aylarının çok yoğun olması sebebi ile gecikmeler yaşanabileceğini de hatırlatmak isteriz. 
Ziyaretçilerin özel eşyalarından firmamız hiçbir şekilde sorumlu değildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak misafirlerimizin dikkatli olmalarını öneriyoruz. 
Seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz. Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir. 
Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savaş tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava koşulları gibi durumlardan kaynaklanan değişikliklerden sorumluluk kabul etmeyeceğimiz gibi para iadesi de yapmayacağımızı belirtmek isteriz. 
Evde kaynaklanacak ve tamiri mümkün olmayan büyük teknik arızalarda, kiralanan evin muadili başka bir konut firmamız tarafından tahsis edilecektir. 
Villasayfam.com web sayfasında yayınlanan hiçbir villa veya apart, villasayfam.com 'a ait değildir.  Her villanın/apartın sahipleri farklı gerçek veya tüzel kişilerdir. villasayfam.com, gerçek ya da tüzel kişilerin villalarını/apartlarını müşteriye kiralamak için aracılık konumundadır. Bu nedenle villasayfam.com sadece komisyonculuk faturası keser. Ziyaretçinin ödediği bedelin belirli bir tutarı (komisyonculuk) geliridir ve bu gelire istinaden villasayfam.com fatura ibraz etmektedir. Ziyaretçi tarafından ödenen toplam tutarın fatura keşide edilmeyen  kalan kısmı  villa/apart sahibinin geliri olduğundan dolayı, kalan tutarı için fatura ibraz edilmez. Villa/apart sahibi, yıl sonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder. villasayfam.com kendi elde ettiği gelire istinaden  fatura ibraz ettiğinden dolayı, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin elde etiği gelir için fatura ibraz etmez, bu durumdan  kaynaklı bir yükümlülüğü bulunmamaktadır

 

ZİYARETCİNİN SORUMLULUKLARI ;


Evin içerisinde sigara içilmesi yasaktır. 
Firmamızdan onay alınmadığı takdirde evcil hayvan kabul edilmez. 
Her ev için maksimum kişi sayısı web sitemizde belirtilmiştir. Sözleşmede belirtilen kişiler haricinde evde başka kimse kalmamalı, ziyaretçi kiraladığı ev için rezervasyon formunda ve/veya web sitemizde belirtilen kişi sayısını aşmamalıdır. 
Ziyaretçiler kiraladıkları tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir. Fakat tüm ekipmanları temiz ve hasar vermeden kullanmaya özen göstermelidir. Herhangi bir hasar ziyanda firmamızı haberdar etmelidir. 
Oluşan herhangi bir hasarın bedeli neyse depozitodan düşülecektir.Hasar bedeli depozito bedelinden yüksek ise ziyaretçi fazlasını ödemeyi kabul eder. Ziyaretçiler, bu sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini villasayfam.com onayı olmadan devredemezler. villasayfam.com sözleşmeden kaynaklanan hak ve yükümlülüklerini 3. kişilere devredebilir. 
Kullanan, taşınmazı hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi korumalı ve gelebilecek tüm tehlikelerden uzak tutmalıdır. 
Taşınmazın kullanımı için ziyaretçinin kontrolüne bırakıldığı sırada hukuka ve genel ahlak kurallarına uygun şekilde, temiz, dikkatli ve özenli şekilde ve anlaşma ve mutabakata uygun bir tarzda kendi malı gibi kullanılmaması ve/veya gelebilecek tehlikelerden uzak tutulmaması halinde ziyaretçi, Taşınmaz Sahibine karşı kusuru oranında sorumlu olacak, villasayfam.com kesinlikle sorumlu olmayacaktır. 
Taşınmaz esas olarak sadece ziyaretçi ve sözleşme belirtilen kişiler tarafından kullanılacaktır. Sözleşmede belirtilen kişiler dışındaki kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunmadığı takdirde taşınmaz başkasına kullandırılamaz. İzin verilen kişilerin bulunması halinde dahi bu kullandırmalar ziyaretçi tarafından bedel karşılığında üçüncü kişilere tahsis edilemez. Ziyaretçinin izin verdiği kişilerin de kullandırılabileceğine dair bir şart bulunması halinde söz konusu izin verilen kişilerin bu Sözleşmede yer alan hükümlere aykırı hareketleri doğrudan ziyaretçinin aykırılığı olarak telakki edilir. Kullanan taşınmazı başkalarına kullandırarak ticari veya benzeri kazanç sağlayamaz. 
Ziyaretçiler kullanılan evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah, uyuşturucu, her türlü kaçakçılık vs..) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında villasayfam.com ‘un derhal ve ihtara gerek kalmadan evi tahliye ettirme hakkı saklıdır. Anılan sebeplerle yapılacak tahliye esnasında oluşabilecek zarar ve kayıplardan villasayfam.com sorumlu tutulamaz. 
Bu anlaşma ile evin söz konusu tarihlerde başkasına kiralanmayacağı teminat altına alınmaktadır. Afet ve mücbir sebepler durumunda bu sözleşme geçersiz olacaktır. 
Villaya/Aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, villasayfam.com un önüne geçemediği durumlarda villasayfam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan villasayfam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi alerji ve sağlık yönünden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan villasayfam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.
Tüm Villa ve Apartlarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta ulaşımı kendi sorumluluğundadır.villasayfam.com, müşteriyi hiçbir zaman, hiçbir şekilde kiraladığı villaya/aparta, villasayfam.com firmasının otomobili içerisinde taşımaz. Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Villasayfam.com, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Ziyaretçinin kendi sorumluluğundadır.
Villa veya apart kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan villasayfam.com sorumlu tutulamaz. villasayfam.com, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.
Villaya/Aparta ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden villasayfam.com sorumlu tutulamaz.
Villayı/Apartı kiralamış olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan villasayfam.com kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

HUKUKİ ŞARTLAR;


Uygulanacak Hukuk: Taraflar, işbu Sözleşme’nin uygulanması ve yorumlanması ile ilgili ihtilafların Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre çözümleneceğini kabul etmektedirler. 
Yetkili Mahkeme: İşbu Sözleşmeden doğan ihtilafların hallinde münhasıran Fethiye Mahkemeleri ve Fethiye icra Daireleri yetkilidir. İşbu Sözleşmeden dolayı her türlü şikayet ve itirazlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nca her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlara göre villasayfam.com merkezi bulunan yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti’ne veya Tüketici Mahkemesi’ne yapılabilecektir. 
Ayrılabilirlik: Sözleşme’nin esaslı olmayan hükümlerinden herhangi birisinin veya bir kısmının, kısmen veya tamamen hukuken geçersiz olması ve Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin bu hüküm veya kısım olmaksızın da icra kabiliyetinin olduğunun anlaşılması halinde bu durum yalnızca söz konusu hüküm veya kısım için geçerli olacak ve diğer Sözleşme hükümlerinin geçerliliğini veya yürürlüğünü etkilemeyecektir. 
Sözleşmenin Dili: İşbu Sözleşme Türkçe olarak hazırlanmış ve imzalanmıştır.  Sözleşme ve Eklerinin Bütünlüğü ve Tadiller: Sözleşmenin ekleri bu Sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını teşkil edecek olup birbirlerinden ayrı olarak yorumlanamaz. 
*İş bu sözleşme ön rezervasyon belgesinde bulunan bilgiler dahilinde ve belirtilen banka hesabına ön ödeme gönderilmesi ile geçerlilik kazanır.

 

Fırsatlardan Haberdar Olun!

Email adresinizi ekleyin ilk sizin haberiniz olsun.